Новини

29 вересня 2022 року у Дніпропетровському державному медичному університеті за допомогою міжнародного благодійного фонду «Help Ukrainian Hospitals» (Вісконсін, США) відбувся лекційний навчальний захід на тему «Масивна трансфузія та коагулопатія» (лектор - Ром Стівенс, доктор медичних наук, FCCM, професор анестезіології та медицини Університету медицини та наук Розалінди Франклін, Північний Чикаго, Іллінойс, США). Професор представив сучасні принципи поповнення гострої масивної травматичної крововтрати та поділився досвідом лікування поранених в Іраку та Афганістані з аудиторією в понад 150 молодих лікарів.

За допомогу в організації візиту виражаємо глибоку вдячність:

- в.о. ректора ДДМУ, академіку НАМН України, заслуженому працівнику народної освіти України, відміннику охорони здоров’я України, доктору медичних наук, професору Т.О. Перцевій;

- першому проректору ДДМУ, Заслуженому діячу науки і техніки України, доктору медичних наук, професору І.С. Шпоньці.

Шановні колеги, інформуємо, що до 20 вересня 2022 року на кафедрі триває набір лікарів у групи навчання для отримання спеціалізації за фахом "Анестезіологія та ІТ" та "Дитяча анестезіологія". Всі питання за телефоном +380668876073.

Початок цього учбового року сповнений тривоги. І все ж, жага до знань та бажання рятувати людські життя сильніші за будь-які перепони. Незважаючи на всі труднощі та жахи війни, навчання в університеті розпочалося згідно з планами.

Цього року на нашу кафедру прийшла рекордна кількість лікарів-інтернів анестезіологів, і це не дивно: адже саме анестезіолог завжди стоїть на чолі надання допомоги критичним пораненим. Колектив кафедри урочисто привітав інтернів з початком навчання. Вітальне слово промовили завідуюча кафедрою, доктор медичних наук, професор Кравець Ольга Вікторівна, а також професор кафедри, доктор медичних наук, професор Клигуненко Олена Миколаївна. Бажаємо юним колегам успіху, сил та наснаги у здобутті знань!

Співробітники кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО щіро вітають завідуючу кафедрою Кравець Ольгу Віктрорівну з присвоєнням вченого звання професора! Бажаємо натхнення для творчих успіхів, життєвих перемог та нових звершень!

Доводимо до Вашого відома, що у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, згідно наказу ДДМУ від 10.03.2022р. №31-ОД «Про організацію освітнього процесу в університеті на час воєнного стану» з 14 березня 2022 року по теперішній час лекції, семінари та практичні заняття для студентів, лікарів-інтернів та лікарів-слухачів циклів підвищення кваліфікації на кафедрі "Анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО" проводиться із застосуванням технологій дистанційного навчання (у форматі онлайн навчання).

Співробітниками кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО створено канал на відеохостингу YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCuyZGmnkNntMk6F_psvxm_w). На власному ресурсі регулярно розміщуються нові відеолекції з питань різнорівневої невідкладної допомоги та інтенсивної терапії, в тому числі у воєнний час.

Викладений актуальний матеріал є допоміжним у базовому навчанні лікарів-інтернів, слухачів циклів підвищення кваліфікації усіх спеціальностей, медичних фахівців та працівників рятувальних служб.

Ми пишаємося нашими учнями!!! На цьому тижні в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені І.І. Мечникова відбулася УРОЧИСТА подія. ПРОТЯГОМ ВОЄНОГО ЧАСУ НАШІ УЧНІ ПРОДОВЖУЮТЬ СУМЛІННО НАВЧАТИСЯ А ТАКОЖ ДОПОМОГАЮТЬ У НАДАННІ ІНТЕНСИВНОЇ ДОПОМОГИ ВАЖКОПОРАНЕНИМ. Адміністрація лікарні відзначила СУМЛІННУ ПРАЦЮ УСІХ ЛІКАРІВ-ІНТЕРНІВ НАГОРОДАМИ найкращих лікарів - інтернів, які в цю найтяжку для нашої країни годину працюють поруч з лікарями. ОКРЕМО СЕРЕД наших лікарів-інтернів ВІДЗНАЧЕНІ нагородами лікарі 1 року навчання зі спеціальності "Анестезіологія та Інтенсивна терапія" - Старостенко Ксенія, Гакк Ярослав, Сердюк Катерина та 2 року навчання - Лабунець Валерія та Дика Олена. Колективу кафедри приємно бачити, що наші зусилля у вихованні Справжніх Анестезіологів так швидко стверджується практичними лікарями! Так тримати!

Колектив кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО у безперервному режимі продовжує освітній процес за усіма напрямками роботи. Ми виконуємо реалізацію навчального плану:

• інтернатури для лікарів-інтернів 2 -го року навчання зі спеціальності «Анестезіологія та Інтенсивна терапія» та «Дитяча анестезіологія»

• БПР: для слухачів циклів тематичного удосконалення та тренінгам по опануванню практичними навичками.

Регулярно проводиться реалізація освітнього курсу добіркою лекцій з поширеним змістом актуальних питань:

• політравми,

• екстреної різнорівневої медичної допомоги, цивільного захисту та лікування отруєнь хімічними чинниками

Співробітниками кафедри у повному складі та поширеному обсязі надається лікувально консультативна допомога на клінічних базах кафедри: КОШМД - «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги», Міська клінічна лікарня № 6, Обласна дитяча клінічна лікарня, міська багатопрофільна клінічна лікарня №4, Обласна клінічна лікарня ім. Мечнікова, де надається допомога хірургічним, травматологічним, терапевтичним пацієнтам різного профіля тощо