24 квітня 2025 року на базі симуляційного центру ДДМУ відбулось сумісне засідання СНТ кафедри анестезіології, ІТ та МНС ФПО (завідуюча кафедрою д.мед.н., проф. Кравець Ольга Вікторівна) та СНТ кафедри хірургії №2 (завідуючий кафедрою д.мед.н., проф. Кутовий Олександр Борисович) присвячене обговоренню сучасних алгоритмів розширеної серцево-легеневої реанімації (ALS). Обрана тема є надзвичайно нагальною та важливою для опанування майбутніми лікарями в умовах воєнного стану в Україні.
Доповідачі від кафедри анестезіології, ІТ та МНС ФПО представили цікаві та змістовні доповіді, що стосувались алгоритмів розширеної реанімації у дорослих та дітей, а також діагностики та менеджменту оборотних причин зупинки кровообігу. Гуртківці кафедри хірургії №2 підготували доповідь про особливості надання допомоги пацієнтам з важкою травмою грудної клітини (протокол ATLS).
Під час практичної частини студенти мали можливість оволодіти мануальними навичками контролю прохідності дихальних шляхів, штучної вентиляції легень за допомогою мішка та маски, компресії грудної клітини та роботи з автоматичним зовнішнім дефібрилятором.
В кінці засідання професор Кобеляцький Ю.Ю. вручив кожному з присутніх керівництва з серцево-легеневої реанімації авторства співробітників кафедри, що були люб’язно надані студентам д.мед.н., проф. Новицькою-Усенко Людмилою Василівною.
Щиро дякуємо усім, хто доєднався до нашого засідання та запрошуємо усіх бажаючих до участі в засіданнях СНТ.
Шановні колеги!
Під час нічної атаки 16.04.2025 значних руйнувань зазнали корпуси нашої Alma Mater, Дніпровського державного медичного університету. Вибиті вікна, зруйновані двері, постраждали фасади та дахи будівель, техніка. Протягом декількох днів необхідно ліквідувати хоча б мінімальні потреби.
Ми звертаємося до всієї анестезіологічної спільноти з проханням долучитися до збору коштів на допомогу ДДМУ.
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ШИПШИНА»
ЄДРПОУ 45449059
АТ КБ ПРИВАТБАНК»
ЄДРПОУ 14360570
р/р:
UAH - UA313052990000026008050030810
EUR - UA193052990000026003050029741
USD - UA673052990000026009050034202
Призначення платежу : «Благодійна допомога»
З 16 по 28 березня 2025 року за безпосереднього сприяння та допомоги Iveta Golubovska, Inara Logina, Michail Arons, Edgars Vasilevskis, Martins Kapickis, Liene Leske, Ilja Noviks, Aleksei Miscuks зав. кафедрою анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО ДДМУ Ольга КРАВЕЦЬ та професор кафедри Юрій КОБЕЛЯЦЬКИЙ пройшли навчальний курс «Лікування гострого та хронічного болю у пацієнтів із травматичними пошкодженнями. Організація навчання лікуванню болю» за запрошенням Латвійської Асоціації з вивчення болю та Латвійського Товариства анестезіологів та реаніматологів у місті Рига (Республіка Латвія).
Протягом навчання, згідно Програми перебування, було проведено ознайомлення із службою лікування гострого і хронічного болю в Університетській лікарні Університету Stradin та клінічних базах Латвійського Національного університету та організацією амбулаторного прийому пацієнтів з хронічним болем різного походження, а також спостереження за роботою приватних медичних клінік з повним спектром протибольової терапії, включаючи інвазивні технології в умовах рентгенологічного контролю та з ультразвуковим супроводом, а саме - інтервенційні та нейродеструктивні радіочастотні техніки для лікування болю у нижній частині спини, шиї, кінцівках, суглобах в приватній клініці лікування болю (D.A.P. Pain Clinic) та клінічних базах університетів Латвії.
Відвідали та ознайомилися із принципами організації відділення одного дня для лікування пацієнтів із больовими синдромами в Університетській лікарні, де ознайомились із сучасними підходами до лікування міофасціальних больових синдромів, в тому числі із застосуванням ультразвуку, а також реабілітацією пацієнтів із хронічним болем у державних та приватних клініках. Ознайомилися з основними принципами лікування нейропатичного болю в лікарні Гайлєзерс.
Прийяли участь у консиліумі провідних спеціалістів-альгологів для визначення оптимальної стратегії лікування у найбільш складних пацієнтів із хронічним болем.
Значною частиною стажування стало ознайомлення із викладанням альгології студентам, резидентам та лікарям із субспеціалізацією лікаря-альголога. Зокрема, в якості введення у медицину болю відвідали ротаційній цикл резидентів «Оцінка механізмів болю та його лікування», практичні заняття студентів за темою «Мультимодальне лікування болю» та «Основи навчання медицині болю». а також ознайомилися із основами навчання медицині болю студентів та резидентів,
Результатом стажування стало отримання сертифікатів про проходження стажування від Латвійської Асоціації з вивчення болю та Латвійського Товариства анестезіологів та реаніматологів.
24 квітня 2025 року о 15:00 відбудеться чергове засідання студентського наукового гуртка (СНТ) кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО за участю д. мед. н., проф. Кобеляцького Ю.Ю. Тема засідання: «Розширена серцево-легенева реанімація (ALS)». В рамках засідання заплановані наступні доповіді:
алгоритм розширеної серцево-легеневої реанімації дорослих;
алгоритм розширеної серцево-легеневої реанімації дітей;
помилки та ускладнення при проведенні реанімаційних заходів;
оборотні причини зупинки кровообігу (4 H's & 4T's).
Засідання відбудеться на базі ВСП «Університетська лікарня» ДДМУ за адресою вул. Незалежності (Титова), 29, головний корпус, 2 поверх, лекційна зала.
Запрошуються всі бажаючі.
Наприкінці лютого в Дніпровському державному медичному університеті (ректор – академік НАМН України, доктор медичних наук, професор Тетяна Олексіївна Перцева) на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО (завідувач кафедри – доктор медичних наук, професор Ольга Вікторівна Кравець) відбулася проміжна атестація лікарів-інтернів другого року навчання за спеціальністю «Анестезіологія».
Це другий набір інтернів, які навчаються за оновленою трирічною програмою. Очна частина другого року була присвячена загальним питанням інтенсивної терапії, а також аспектам анестезіології та інтенсивної терапії в акушерстві й педіатрії. Протягом року, що минув після попередньої атестації, молоді спеціалісти здобули цінний клінічний досвід, що позитивно вплинуло на їхню успішність. Викладачі відзначили високий рівень відповідей, а атестація пройшла у дружній атмосфері взаємоповаги та співпраці. Всі інтерни отримали задовільні оцінки та були допущені до подальшого проходження інтернатури.
Вітаємо молодих колег із ще одним важливим кроком на шляху до професійного становлення!
За сприяння Дніпровського державного медичного університету (ректор — доктор медичних наук, професор, академік НАМН України Тетяна Перцева) та кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО (завідуюча кафедрою — доктор медичних наук, професор Ольга Кравець) в січні 2025 року було проведено серію майстер-класів в містах Запоріжжя та Дніпро за участю залученого професора — Рома Стівенса, доктора медичних наук, FCCM, професора анестезіології та медицини (Університет медицини Розалінди Франклін, Північний Чикаго, Іллінойс, США).
Майстер-класи були присвячені теоретичним та практичним аспектам виконання приліжкової ультразвукової діагностики пацієнтів (POCUS – Point of Care Ultrasonography). Дводенні заходи спрямовано на базову підготовку фахівців з фокусом на ультразвукову діагностику серця (FATE-протокол), легень (BLUE-протокол) та обстеження травмованого пацієнта (FAST-протокол). В цих майстер-класах взяли участь десятки військових лікарів та парамедиків.
Під час триденних заходів відбувалась підготовка досвідчених в УЗД-діагностиці фахівців для отримання ними інструкторського статусу. В цих майстер-класах в тому числі взяли участь викладачі кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО. В рамках інструкторських курсів професор Ром Стівенс прочитав для слухачів освітню лекцію за темою «Інтерпретація рентгенографії органів грудної клітини в травмі та критичній медицині».
Тренерами на майстер-класах виступали професор Ром Стівенс та асистенти кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО — Дар’я Кріштафор та Ольга Пилипенко.
Хочемо подякувати організаторам заходу та тренерам за надану можливість отримати нові знання та вдосконалити практичні навички, що допоможе нам якісно та швидко здійснювати діагностику стану критичних і травмованих пацієнтів.
13 лютого 2025 року о 15:00 відбудеться чергове засідання студентського наукового гуртка (СНТ) кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО за участю д. мед. н., проф. Кобеляцького Ю.Ю. Тема засідання: «Базова серцево-легенева реанімація»
Засідання відбудеться на базі ВСП «Університетська лікарня» ДДМУ за адресою вул. Незалежності (Титова), 29, головний корпус, 2 поверх, лекційна зала.
Запрошуються всі бажаючі.
26 листопада 2024 року о 16:00 відбудеться чергове засідання студентського наукового гуртка (СНТ) кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО за участю д. мед. н., проф. Кобеляцького Ю.Ю. Тема засідання: «Етика і деонтологія в анестезіології та інтенсивній терапії»
Засідання відбудеться на базі ВСП «Університетська лікарня» ДДМУ за адресою вул. Незалежності (Титова), 29, головний корпус, 2 поверх, лекційна зала.
Запрошуються всі бажаючі.
13 листопада 2024 року о 16:00 відбудеться чергове засідання студентського наукового гуртка (СНТ) кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО за участю д. мед. н., проф. Кобеляцького Ю.Ю.
Тема засідання: «Анестезіологія як медична спеціальність»
Список доповідей:
1. «Анестезіологія як спеціальність у медицині» - Кузьменко Олексій, 2 курс, 8А група;
2. «Історія розвитку анестезіології» - Сутирін Дмитро, 4 курс, 8 десяток;
3. «Передопераційна оцінка стану та підготовка пацієнта» - Бондаренко Олена, 5 курс, 5А група, 8 десяток;
4. «Можливі ускладнення в анестезіології під час хірургічних втручань» - Яровенко Стефанія, 1 курс, 1А група;
5. Поточні справи.
Засідання відбудеться у санітарно-гігієнічному корпусі ДДМУ, к.105 на першому поверсі перед симуляційним центром. Запрошуються всі бажаючі.
В жовтні цього року викладачі кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО вперше проводили щорічний цикл із базової та розширеної серцево-легеневої реанімації (BLS та ALS) для лікарів-інтернів зі спеціальності «Анестезіологія» 1 року навчання на базі симуляційного центру Дніпровського державного медичного університету (ректор – академік НАМН України, д.мед.н., проф. Т.О. Перцева). Протягом трьох днів кожна група лікарів-інтернів опановувала навички надання реанімаційної допомоги, відпрацювала сценарії невідкладної допомоги при різних причинах зупинки кровообігу в безпечних умовах на сучасному обладнанні симуляційного центру. Це дозволило відтворити симуляційні сценарії максимально наближено до реальних клінічних умов, засвоїти сучасні алгоритми базової та розширеної підтримки життя і успішно продемонструвати нашим лікарям-інтернам надбані навички на семінарі.
Дякуємо за унікальну можливість ректору Дніпровського державного медичного університету, академіку НАМН України, д.мед.н., професору Т.О. Перцевій та керівнику симуляційного центру, д.мед.н., професору О.Ю. Сорокіній!
16 жовтня традиційно відзначається Всесвітній день анестезії (World Anaesthesia Day). Саме цього дня у 1846 році американський стоматолог Томас Мортон виконав оперативне втручання під ефірним наркозом у Массачусетській клініці (м. Бостон, США), тим самим продемонструвавши ефективність та безпеку загальної анестезії для знеболення хірургічних операцій. Завдяки відкриттю Томаса Мортона були врятовані від смерті та страждань тисячі пацієнтів. Ось чому цей день вважають своїм професійним святом анестезіологи-реаніматологи всього світу.
За багаторічною традицією, у Дніпровському державному медичному університеті (ректор – академік НАМН України, доктор медичних наук, професор Тетяна Олексіївна Перцева) на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО відбулося урочисте святкування Всесвітнього дня анестезії.
У заході взяли участь викладачі кафедри, лікарі-інтерни та студенти-гуртківці. Лікарі-інтерни першого року навчання проявили неабиякі творчі здібності та фантазію, підготувавши доповіді про історію Всесвітнього дня анестезії та кафедри анестезіології ДДМУ, жартівливі сценки з буденного життя анестезіологів, квести, вікторину та навіть пісні власного виконання.
По закінченні святкового концерту майбутні анестезіологи були урочисто посвячені в спеціальність та отримали пам’ятні подарунки від співробітників кафедри. З напутнім словом виступила д. мед. н., проф., член-кореспондент НАН та НАМН України Новицька-Усенко Людмила Василівна. яка свого часу стояла у витоків і була засновником анестезіологічної служби нашого регіону. Також привітали молодих колег та побажали наснаги в опануванні майбутньої професії завідуюча кафедрою, д. мед. н., проф. Кравець Ольга Вікторівна; декан факультету післядипломної освіти, д. мед. н., проф., Снісарь Володимир Іванович; д. мед. н., проф., Клигуненко Олена Миколаївна та всі професори і доценти кафедри.
Бажаємо молодим колегам завзяття та терпіння в опануванні нашої нелегкої, але такої потрібної та благородної спеціальності. І ще раз вітаємо усіх з Всесвітнім днем анестезії.
25 вересня на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО відбулось перше організаційне засідання студентського наукового товариства (СНТ), в якому прийняли участь студенти, інтерни та викладачі кафедри.
З привітальним словом виступила завідуюча кафедрою, д.мед.н., проф. Кравець Ольга Вікторівна.
Багаторічний керівник гуртка, д. мед. н., проф., член-кореспондент НАН та НАМН України Новицька-Усенко Людмила Василівна розповіла гуртківцям про основні напрямки та види роботи товариства, як то мультимедійні доповіді на актуальні питання анестезіології та інтенсивної терапії, майстер-класи, обходи у відділенням, міждисциплінарні круглі столи, знайомства з суміжними службами та ненаукові засідання. Також Людмила Василівна представила майбутнім гуртківцям нового керівника СНТ, д.мед.н., проф. Кобеляцького Юрія Юрійовича.
На засіданні відбулись вибори старости гуртка. Кандидатура Кузьменка Олексія була підтримана присутніми одноголосно.
Надзвичайно цікавою подією для гуртківців стали відвідини створеного на базі Дніпровського державного медичного університету унікального музею анестезіології та інтенсивної терапії. А захопливу екскурсію по музею провела його засновниця, проф. Новицька-Усенко Людмила Василівна.
20-21 вересня 2024 року у місті Києві відбувся Національний конгрес анестезіологів України. У межах Конгресу були організовані сателітні симпозіуми та лекції за участі вітчизняних та міжнародних фахівців. Міжнародна участь була широко представлена доповідями фахівців з Польщі, США, Іспанії, Румунії, Італії, Норвегії, Латвії та Литви.
Конгрес відкрили привітальними словами Президент Асоціації Анестезіологів України, д.мед.н., професор Клигуненко Олена Миколаївна та перший заступник Міністра охорони здоров’я, д.мед.н., професор Дубров Сергій Олександрович. Дніпровський державний медичний університет (ректор — академік НАМН України, д.мед.н., професор Тетяна Олексіївна Перцева) був потужно представлений співробітниками кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО у доповідях (11 доповідей, присвячених актуальним питанням організації та підвищення якості безперервного професійного розвитку лікаря анестезіолога, проблемам дитячої анестезіології, новітнім технологіям в інтенсивній терапії критично хворих пацієнтів) та модерації Конгресу.
Зміст доповідей опублікований у збірнику матеріалів Конгресу (Pain, Anaesthesia & Intensive Care).
Дякуємо за можливість долучитись до надзвичайно наповненої наукової програми заходу та очно зустрітись з колегами.
25 вересня 2024 року о 16:00 відбудеться організаційне засідання студентського наукового гуртка (СНТ) кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО за участю завідуючої кафедрою, д. мед. н., проф. Кравець Ольги Вікторівни; д. мед. н., проф., члена-кореспондента НАН та НАМН України Новицької-Усенко Людмили Василівни та д. мед. н., проф. Кобеляцького Ю.Ю.
Порядок денний:
1. Привітальне слово завідуючої кафедрою, д. мед. н., проф. Кравець Ольги Вікторівни;
2. Порядок роботи СНТ у 2024-2025 н.р.;
3. Вибори старости СНТ;
4. Обговорення тематичного плану засідань СНТ згідно побажань студентів;
5. Поточні справи.
Засідання відбудеться у санітарно-гігієнічному корпусі ДДМУ, к.105 на першому поверсі перед симуляційним центром. Запрошуються всі бажаючі.
Навчальний рік на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО ДДМУ розпочався із зустрічі колективу кафедри з лікарями-інтернами першого року навчання. Вітальні слова промовили: завідуюча кафедрою, д. мед. н., проф. Кравець Ольга Вікторівна; д. мед. н., проф., член-кореспондент НАН та НАМН України Новицька-Усенко Людмила Василівна; декан факультету післядипломної освіти, д. мед. н., проф., Снісарь Володимир Іванович; д. мед. н., проф., Клигуненко Олена Миколаївна та всі професори і доценти кафедри.
Справжнім подарунком для лікарів-інтернів стали відвідини створюваного на базі Дніпровського державного медичного університету унікального музею анестезіології та інтенсивної терапії. А неймовірно цікаву екскурсію по музею провела його засновниця, проф. Новицька-Усенко Людмила Василівна.
Бажаємо молодим колегам наснаги та терпіння в опануванні нашої нелегкої, але надзвичайно цікавої та захоплюючої спеціальності. В добру путь!
18-20 квітня за сприяння Української асоціації анестезіології та інтенсивної терапії (президент – доктор медичних наук, професор Олена Клигуненко) та Дніпровського державного медичного університету (ректор – доктор медичних наук, професор, академік НАМН України Тетяна Перцева), кафедрою анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО (завідувач кафедри – доктор медичних наук, професор Ольга Кравець) та благодійним фондом Help Ukrainian Hospitals (президент – Владислав Дєєв, лікар-анестезіолог, університет Вісконсін-Медісон), був проведений тренінг для інструкторів «Ukranian-American POCUS Instructor Course». Директор курсу - Aliaksei Pustavoitau, MD, MHS, FCCM, доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, директор відділу періопераційного ультразвукового дослідження, медичний директор відділу респіраторної підтримки та директор програми сортування в лікарні Джона Хопкінса, США. Тренери курсу - співробітники кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО – Дар’я Кріштафор та Ольга Пилипенко.
Протягом трьох днів лікарі із Дніпра, Харкова та Запоріжжя, які раніше мали досвід невідкладної УЗД-діагностики, опановували навички викладання її основ. Завдяки міжнародному співробітництву 12 лікарів успішно пройшли курс та отримали сертифікат інструктора з програми POCUS.
Новий тренінг з бронхоскопії для анестезіологів
Атестація лікарів-інтернів другого року навчання (2022-2025)
Вітаємо молодого доктора філософії!
Освітні заходи спільно з Help Ukrainian Hospitals
Захист аспіранта кафедри Марзана О.О.
Атестація лікарів-інтернів першого року навчання (2023-2026)
Вітаємо нового доктора філософії
Конгрес анестезіологів України 2023
Вітаємо лікарів-інтернів з початком навчання!
Візит професора Рома Стівенса (США)
Нагородження співробітників кафедри
Анонс лекції залученого професора
Захист аспіранта кафедри Миронова Д.В.
Майстер-клас з POCUS для особливого контингенту
Співробітництво з КНП "КЛШМД" ДМР
Отримуємо досвід американських колег
Лекція залученого професора Рома Стівенса (США)
Майстер-клас з серцево-легеневої реанімації для МКЛ №9
Перша атестація лікарів-інтернів за новою програмою
Американські колеги діляться досвідом
Розпочався новий учбовий рік 2022/2023
Вітаємо з присвоєнням звання професора!
Онлайн-навчання під час воєнного стану
Лікарі-інтерни нагороджені за надання допомоги пораненим
Робота кафедри під час воєнного стану
Завершилися курси з гемотрансфузії
Обласна дитяча лікарня зустрічає гостей із Гарварда
Респіраторна підтримка при COVID-19
IIІ Симпозіум з міжнародною участю «Нові горизонти анестезіології»
Конгрес анестезіологів України 2019
Іспит за системою OSCE - сучасний клінічний екзамен
II Симпозіум з міжнародною участю «Нові горизонти анестезіології»
Конгрес анестезіологів України 2018
Перемога в симуляційній олімпіаді
Актова промова Олени Миколаївни Клигуненко
27-й Європейський конгресс з артеріальної гіпертензії
Магістрант кафедри пройшов стажування в Інституті серця