Новини

Дніпровська анестезіологічна школа, одна з найстаріших в Україні, продовжує рости та ширитися. Після успішного захисту в стінах рідного Дніпровського державного медичного університету (ректор – академік НАМН України, доктор медичних наук, професор Тетяна Олексіївна Перцева) Денис Миронов, аспірант кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО, отримав диплом доктора філософії з педіатрії.

Щиро вітаємо нашого колегу в дружному колі дніпровських науковців! Пишаємося науковою школою ДДМУ!

16 жовтня в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день анестезії (World Anaesthesia Day), також відомий як День анестезіолога або День ефірного наркозу. Цей день вшановує першу успішну демонстрацію наркозу диетиловим ефіром, яка відбулася 16 жовтня 1846 року у Массачусетській клініці (м. Бостон, США).

За щорічною традицією, у Дніпровському державному медичному університеті (ректор – академік НАМН України, доктор медичних наук, професор Тетяна Олексіївна Перцева) на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО відбулося урочисте святкування. Лікарі-інтерни першого року навчання підготували цікаві доповіді, невеличкі сценки та декілька пісень власного авторства про нелегку працю анестезіолога.

Після виступу молоді колеги були урочисто посвячені у спеціальність. Напутнє слово промовили доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАН та НАМН України, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, Людмила Василівна Новицька-Усенко та всі професори кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО і кафедри анестезіології та інтенсивної терапії.

Бажаємо молодим колегам витримки, наполегливості та успіху у навчанні! 

З 12 по 14 жовтня в м. Київ відбувся щорічний Національний конгрес анестезіологів України, в якому взяли участь понад 2000 учасників. Дніпровський державний медичний університет (ректор – академік НАМН України, д.мед.н., професор Тетяна Олексіївна Перцева) на Конгресі представили кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО; анестезіології та інтенсивної терапії; медицини катастроф та військової медицини.

Кафедрою анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО було представлено 8 доповідей, які торкнулися різноманітних аспектів анестезіології та інтенсивної терапії: лікування мінно-вибухової травми у дорослих та дітей, післяопераційного знеболення в абдомінальній хірургії, інтенсивної терапії гострого пошкодження нирок, прееклампсії, менеджменту периопераційної тромбоцитопенії, анестезіологічного забезпечення у дітей з онкологічною патологією, застосування капнометрії у відділенні інтенсивної терапії. Зміст доповідей опублікований у збірнику матеріалів Конгресу (Pain, Anaesthesia & Intensive Care, 2023, №3(104)).

Дякуємо за неймовірну можливість зустрітися та обмінятися досвідом з колегами з усіх куточків нашої країни!


Другий поспіль навчальний рік розпочинається під звуки сирен повітряної тривоги. Але жагу до знань та бажання рятувати людські життя не зупинити жодними труднощами. В цьому році п’ятдесят лікарів-інтернів першого року навчання роблять свої перші кроки до опанування професією анестезіолога у Дніпровському держаному медичному університеті (ректор – академік НАМН України, доктор медичних наук, професор Перцева Тетяна Олексіївна).

Колектив кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО привітав молодих колег із початком учбового року. Вітальне слово промовили завідуюча кафедрою, доктор медичних наук, професор Кравець Ольга Вікторівна; професор кафедри, доктор медичних наук, професор Клигуненко Олена Миколаївна; а також доценти кафедри, кандидати медичних наук – Площенко Юлія Олександрівна (заступник декана факультету післядипломної освіти), Єхалов Василь Віталійович, Станін Дмитро Михайлович, Седінкін Владислав Анатолійович.

Бажаємо лікарям-інтернам успіху, сил та наснаги у здобутті знань!


З 31 серпня по 5 вересня на базі Дніпровського державного медичного університету (ректор - доктор медичних наук, професор, академік НАМН України Тетяна Перцева) за підтримки благодійного фонду Help Ukrainian Hospitals (президент - Владислав Дєєв, лікар-анестезіолог, університет Вісконсін-Медісон, США; віце-президент – Антон Ковирєв, керуючий партнер юридичної фірми «Альянс», м. Дніпро, Україна) відбувся навчальний захід за участю залученого професора - Рома Стівенса, доктора медичних наук, FCCM, професора анестезіології та медицини (Університет медицини Розалінди Франклін, Північний Чикаго, Іллінойс, США).

4 вересня відбулася онлайн-лекція професора Рома Стівенса на тему «Гостра коагулопатія при травмі та шоці. Переливання цільної крові при бойовій травмі».

31 серпня, 1 та 5 вересня були проведені три одноденних майстер-класи з ургентної ультразвукової діагностики (Point of Care Ultrasonography, POCUS) та комунікації у відділенні інтенсивної терапії. Майстер-класи проходили на базах університетської лікарні та кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО (завідувач кафедри – доктор медичних наук, професор Ольга Кравець), за підтримки Асоціації анестезіологів Дніпропетровської області (президент - доктор медичних наук, професор Юрій Кобеляцький). Тренерами на майстер-класах виступали професор Ром Стівенс та асистенти кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО – Ольга Пилипенко та Дар’я Кріштафор. За цей час навички ургентного УЗД опанували понад п’ятдесят лікарів, у тому числі військові.


Архів новин

Нагородження співробітників кафедри 

Анонс лекції залученого професора 

Захист аспіранта кафедри 

Випускний іспит 2023

Захист курсових робіт 2023

Майстер-клас з POCUS для особливого контингенту 

Співробітництво з КНП "КЛШМД" ДМР 

Отримуємо досвід американських колег 

Лекція залученого професора Рома Стівенса (США) 

Майстер-клас з серцево-легеневої реанімації для МКЛ №9

Перша атестація лікарів-інтернів за новою програмою

День ефірного наркозу 2022 

Американські колеги діляться досвідом 

Триває набір на спеціалізацію 

Розпочався новий учбовий рік 2022/2023 

Вітаємо з присвоєнням звання професора! 

Онлайн-навчання під час воєнного стану 

YouTube-канал кафедри 

Лікарі-інтерни нагороджені за надання допомоги пораненим 

Робота кафедри під час воєнного стану 

Завершилися курси з гемотрансфузії 

Обласна дитяча лікарня зустрічає гостей із Гарварда 

Респіраторна підтримка при COVID-19 

IIІ Симпозіум з міжнародною участю «Нові горизонти анестезіології» 

Конгрес анестезіологів України 2019 

Іспит за системою OSCE - сучасний клінічний екзамен 

II Симпозіум з міжнародною участю «Нові горизонти анестезіології» 

День ефірного наркозу 2018 

Безпека інфузійної терапії 

Конгрес анестезіологів України 2018 

Екскурсія до музею АТО 

Перемога в симуляційній олімпіаді 

Актова промова Олени Миколаївни Клигуненко 

27-й Європейський конгресс з артеріальної гіпертензії 

Магістрант кафедри пройшов стажування в Інституті серця 

Анестезіологічне забезпечення унікальної операції 

Наш досвід впровадження іспиту OSCE