Отримуємо досвід американських колег

З 14 по 17 лютого 2023 року у Дніпровському державному медичному університеті (в.о. ректора - Академік НАМН України, заслужений працівник народної освіти України, відмінник охорони здоров’я України, доктор медичних наук, професор Тетяна Перцева) за допомогою міжнародного благодійного фонду «Help Ukrainian Hospitals» (президент - Владислав Дєєв, лікар-анестезіолог, університет Вісконсін-Медісон, США) відбувся навчальний захід за участю залученого професора - Рома Стівенса, доктора медичних наук, FCCM, професора анестезіології та медицини (Університет медицини Розалінди Франклін, Північний Чикаго, Іллінойс, США). 14 лютого відбулося дві онлайн-лекції на тему «Гостра коагулопатія при травмі та шоці» та «Гемостатична ресусцитація» для студентів, лікарів- інтернів різних спеціальностей, лікарів хірургічних спеціальностей, лікарів- анестезіологів та співробітників університету. До лекції підключилося понад двісті лікарів з усієї Дніпропетровської області.

З 15 по 17 лютого були проведені три однодобові майстер-класи з ургентної ультразвукової діагностики (Point of Care Ultrasonography, POCUS). Майстер- класи проходили на базі кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО (завідувач кафедри – доктор медичних наук, професор Ольга Кравець), за підтримки Асоціації анестезіологів Дніпропетровської області (президент - доктор медичних наук, професор Юрій Кобеляцький). За цей час навички ургентного УЗД опанували понад двадцять лікарів.

За допомогу в організації візиту виражаємо глибоку вдячність:

- в.о. ректора ДДМУ, академіку НАМН України, заслуженому працівнику народної освіти України, відміннику охорони здоров’я України, доктору медичних наук, професору Т.О. Перцевій;

- першому проректору ДДМУ, Заслуженому діячу науки і техніки України, доктору медичних наук, професору І.С. Шпоньці;

- президенту міжнародного благодійного фонду Help Ukrainian Hospitals, MD, Владиславу Дєєву.