Візит професора Рома Стівенса (США)

З 31 серпня по 5 вересня на базі Дніпровського державного медичного університету (ректор - доктор медичних наук, професор, академік НАМН України Тетяна Перцева) за підтримки благодійного фонду Help Ukrainian Hospitals (президент - Владислав Дєєв, лікар-анестезіолог, університет Вісконсін-Медісон, США; віце-президент – Антон Ковирєв, керуючий партнер юридичної фірми «Альянс», м. Дніпро, Україна) відбувся навчальний захід за участю залученого професора - Рома Стівенса, доктора медичних наук, FCCM, професора анестезіології та медицини (Університет медицини Розалінди Франклін, Північний Чикаго, Іллінойс, США).

4 вересня відбулася онлайн-лекція професора Рома Стівенса на тему «Гостра коагулопатія при травмі та шоці. Переливання цільної крові при бойовій травмі».

31 серпня, 1 та 5 вересня були проведені три одноденних майстер-класи з ургентної ультразвукової діагностики (Point of Care Ultrasonography, POCUS) та комунікації у відділенні інтенсивної терапії. Майстер-класи проходили на базах університетської лікарні та кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО (завідувач кафедри – доктор медичних наук, професор Ольга Кравець), за підтримки Асоціації анестезіологів Дніпропетровської області (президент - доктор медичних наук, професор Юрій Кобеляцький). Тренерами на майстер-класах виступали професор Ром Стівенс та асистенти кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО – Ольга Пилипенко та Дар’я Кріштафор. За цей час навички ургентного УЗД опанували понад п’ятдесят лікарів, у тому числі військові.